2012-05-03 Marksistų skaitymuose - apie augantį susvetimėjimą kapitalizmo sąlygomis

tl_files/demos/autoriai/laptop.png
 
Kodėl kapitalizmo vystymasis neatsiejamas nuo vis didėjančio susvetimėjimo visuomenėje? Kaip tai susiję su privačios nuosavybės puoselėjimu? Ar egalitarinės idėjos gali tapti susvetimėjimo priešnuodžiu?
 
Šiais teiginiais grįstas vienas iš kertinių, alinantį kapitalizmo poveikį visuomenei analizuojančių K.Marx'o veikalų "Ekonominiai ir filosofiniai 1844 m. rankraščiai" (dar žinomų kaip "Paryžiaus rankraščiai"), atskleidusių kapitalizmo "etinį-moralinį" veidą.
 
Kiekviena nauja mąstytojų ir aktyvistų karta turi iš naujo suvokti kapitalizmo poveikį susvetimėjimui:  susvetimėjimui samdomo darbo, kurį atliekame, pridėtinės vertės , kurią kuriame, savo paties ir, pagaliau, savo savo bendradarbių ar kitų dirbančiųjų atžvilgiu. 
Ko labiausiai reikia išvengti tai "Visuomenės" kaip abstrakcijos individo atžvilgiu sukūrimo. Individas yra socialinė būtybė ("Paryžiaus rankraščiai")
 
Nori sužinoti apie tai daugiau?
 
Gegužės 3 d., ketvirtadienį, 19 val. įvyks šeštasis marksistų skaitymų susitikimas. Kalbėsime apie K. Markso "Ekonominius ir filosofinius 1844 m. rankraščius", kuriuose plėtojama susvetimėjimo teorija, paliečiamos privačios nuosavybės, komunizmo temos. Skaitinį apžvelgs Andrius Bielskis ir Romualdas Kacevičius (MRU). Aptarsime stipriąsias ir silpnąsias veikale išdėstytos argumentacijos vietas ir klausime, ką gali pasakyti susvetimėjimo teorija šių dienų visuomenei.
 
Klausime, ką gali pasakyti susvetimėjimo teorija šių dienų visuomenei
 
tl_files/demos/autoriai/2012-02-02.jpg
Susitiksime vėl ten pat: Gedimino 9, "NVO Avilyje" (III aukštas). 
Skaitinys (tiems, kurie nori pasigilinti): K. Markso "Ekonomiai ir filosofiniai 1844 m. rankraščiai". Elektroninė skaitinio versija (anglų k.) pasiekiama čia: http://www.marxists.org/archive/marx/works/1844/manuscripts/preface.htm
 
Ateikite, išgirskite ir būkite išgirsti!

Go back